Online Psikolojik Danışmanlık


Psikolog desteğine olan talep her geçen gün artıyor. Bununla birlikte, online psikolojik danışmanlık her geçen gün kullanım açısından yaygınlaşıyor. İnsanların psikoloğa gidecek zamanları ya da maddi açıdan yeterli gelirleri olmadığında online psikolojik danışmanlık daha kullanışlı hale geliyor.

İyi Online Psikolog  ve Psikolojik Danışman Nasıl Seçilir?

Online psikolojik danışmanlık hizmeti çok yeni bir hizmet olduğu için insanlar iyi bir uzman nasıl seçilir bilememekteler. Kaldı ki yüz yüze psikolojik destek alırken bile uzmanın ne derece etkili olacağını kestiremezken birde online olması danışanlar için çok daha zorlayıcı bir durum. 

Dikkat edilmesi gereken noktaları şöyle bir sıralayacak olursak:

  • Psikoloji lisans mezunu olması.
  • Klinik psikoloji ve benzeri bölümlerden mezun olması
  • Çeşitli terapi eğitimleri almış olması 

Online psikolojik danışmanlık almadan önce en çok dikkat edilmesi gereken konulardandır diyebiliriz. Çok yeni başlayan online psikolog desteği hizmetleri sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi için psikolog tercihinin iyi yapılması gerekir. 

Online Psikolojik Danışmanlık Etkili mi?

Hayat artık online a dönüşüyor. İnsanların birbirleriyle geçirdikleri zaman, ekran başında geçirdikleri zamandan çok daha az olmaya başladı. Bu noktada insanları sosyal hayata tekrardan entegre etmek ve daha mutlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak için terapi almaları gerekebiliyor.

Online psikolojik danışmanlığın en etkili olduğu durumlara şöyle bir baktığımızda:

  • Bulunduğu şehirde psikolog olmayan,
  • Çalışma saatleri yüzünden psikoloğa gidemeyen,
  • Hastalığı sebebiyle evden çıkamayan,
  • Yaşadığı ülkede Türkçe konuşan psikolog olmayan,

durumlarda online destek gerekebilir. Yapılan son araştırmalarda online psikolojik desteğin doğru yapıldığı taktirde oldukça etkili olduğunu göstermekte.

Online Psikolojik Danışmanlık Ücretsiz

Sitemizde yer alan ücretsiz online soru sorma kısmından 3 adet soruya kadar olan sorularınızı psikologlarımıza sorabilmektesiniz. Sonraki aşamada sürece devam etmeniz gerektiğini düşünürsek görüntülü online görüşme sistemimize sizi yönlendiriyor oluyoruz. 

Ücretsiz psikolojik danışmanlık google da oldukça fazla aranmakta ancak ücretsiz olduğu taktirde bu hizmetin etkili ve uzun süreli sonuç vermesi oldukça zor. Bu sebeple ücretsiz online psikolojik danışmanlıktan etkili sonuç beklememlisiniz. Sadece fikir verme amaçlı kullanılır.

 Psikolog Barış Gürkaş